MANTAN NAIB CANSELOR | PEJABAT NAIB CANSELOR
» MENGENAI KAMI » SEJARAH » MANTAN NAIB CANSELOR

MANTAN NAIB CANSELOR

ucapan penghargaan dan terima kasih kepada Naib Canselor UPM yang sentiasa dedikasi dalam memajukan wadah pendidikan negara.

 

 



Naib Canselor Pertama


YBhg. Prof. Tan Sri Datuk Dr. Mohd Rashdan bin Haji Baba
04.11.1971 - 28.2.1982 



Naib Canselor Kedua

YBhg. Prof. Emeritus Tan Sri Dato' Setia Dr. Nayan bin Ariffin
1.3.1982 - 4.6.1994 



Naib Canselor Ketiga


YBhg. Prof. Emeritus Tan Sri Dato' Dr. Syed Jalaludin bin Syed Salim
5.6.1994 - 17.4.2001 



Naib Canselor Keempat


YBhg. Prof. Emeritus Dato' Dr. Ir. Muhammad Zohadie bin Bardaie
18.4.2001 - 31.12.2005



Naib Canselor Kelima


YBhg. Prof. Tan Sri Datuk Dr. Nik Mustapha bin R. Abdullah
1.1.2006 - 31.12.2010 




Naib Canselor Keenam
 
YBhg. Prof. Dato' Ir. Dr. Radin Umar Radin Sohadi
1.1.2011 - 31.12.2012  




Naib Canselor Ketujuh

YBhg. Prof. Dato' Dr. Mohd Fauzi Haji Ramlan
1 Januari 2013 - 31 Disember 2015

   

 

 

 

Kemaskini:: 23/10/2017 [mnazrimy]

PERKONGSIAN MEDIA

PEJABAT NAIB CANSELOR
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
+603 9769 6001
+603 9769 2016
B1566056090